Latest news

Downloads

Diverse

Poza zilei

Modalităţi şi sfaturi pentru prevenirea spargerii contului

Înainte de a începe să postezi, te rugăm să citeşti Regulamentul forumului nostru. Aici poţi găsi postările ce ţin de administrarea si buna funcţionare a forumului.

Modalităţi şi sfaturi pentru prevenirea spargerii contului

Postby Chase » Sat Jun 07, 2014 8:12 am

Cum spune si titlul, astazi am sa va dau cateva sfaturi pentru prevenirea spargerii propriului cont de catre un alt utilizator, care defapt se crede "hacker", vazand sau pur si simplu ghicind parola contului tau. Nu am sa mai stau la vorba si am sa va prezint in sectiunea de mai jos o lista intreaga cu sfaturi pe care vi le recomand sa le luati in considerare.

- Nu va mai puneti parole gen :"pisica" sau chiar user-ul cu care sunteti inregistrat pe site/forum. Incercati sa creati o parola formata din simboluri, litere, cifre si asa mai departe, pe care, desigur, sa o tineti si minte.
- Parolele folosite pe comunitatea jucatori (website si forum) nu le mai folositi pe o alta comunitate sau pe alte jocuri multiplayer (ex: serverele de samp), deoarece se poate afla foarte usor parola contului vostru de catre proprietarul comunitatii/serverului respectiv.
- Nu mai distribuiti contul vostru altui jucator (fie prieten, fie coleg). De asemenea nu va mai aratati parolele in orice sursa de comunicatie (facebook, mess sau chiar pe alte jocuri)

Acestea au fost cateva sfaturi pentru prevenirea spargerii contului, atat pe forum cat si pe website-ul comunitatii. Daca voi mai gasi modalitati si sfaturi noi, le voi anunta aici.
Image
Chase
Administrator
Administrator

Seria GTA preferată: GTA San Andreas
Text personal: Pawn Scripter & Mapper

Re: Modalitati de a preveni spargerea contului - Sfaturi

Postby Chase » Thu Aug 13, 2015 1:05 pm

Topic actualizat si mutat din arhiva la anunturi despre comunitate.
Image
Chase
Administrator
Administrator

Seria GTA preferată: GTA San Andreas
Text personal: Pawn Scripter & Mapper

Return to Anunţuri despre comunitate