Latest news

Downloads

Diverse

Poza zilei

Promovare comunitate

Toate postările vechi vor fi mutate în acest topic.

Promovare comunitate

Postby ElectroX1200 » Fri Dec 29, 2017 5:44 pm

SUGESTIE FORUM / WEBSITE
Jucatori.net

Sugestia propusa: Sa promovam pe alte site-uri de gaming eventual ( chiar si straine ) comunitatea aceasta.
Puncte cu efect negativ: Nevoia de resurse financiare, cred.
Puncte cu efect pozitiv: Posibilitatea relansarii acestei comunitati care era 'circulata' zilnic de foarte multi jucatori activi.
Poza / Video (optional): Nein
Alte informatii: Imi pare foarte rau cand vad ca aceasta comunitate a devenit fantoma. Hit, cred ca ai inceput-o din pasiune si ai pierdut-o pe drum ( din cauza maturizarii ), dar consider ca ai investit prea mult in ceea ce acum 3-4 ani era o comunitate SA-MP destul de dezvoltata. Propun sa incepem cu formarea unui Crew de GTA V activ, pentru ca nu cred ca nu gasim cel putin 3-5 jucatori de GTA V care sa raspandeasca gta.jucatori.net. Scuze pentru formularea ampla dar mi se rupe sufletul cand vad ceva cu potential neexploatat. :(
ElectroX1200
Gang Leader
Gang Leader

Seria GTA preferată: GTA V
Text personal: 17yo, 1.72, GL.

Re: Promovare comunitate

Postby Vlad » Sat Dec 30, 2017 12:12 am

Salut ElectroX!

Pe vremea cand erau 7 mii de vizitatori unici in fiecare zi aici pe comunitate, GTA-ul era unul dintre cele mai jucate jocuri. Vremurile s-au mai schimbat, au aparut mai multe jocuri noi, lumea a fost atrasa si de altceva.
Seriile GTA s-au cam invechit, lumea s-a plictisit, este interesata si de altceva.

Hit are alte treburi, alte planuri, nu mai are timp sa dezvolte comunitatea asta, motiv pentru care l-am contactat si i-am propus sa ma ocup eu cat se poate de comunitate. In acel moment, vizitatorii unici pe zi erau in jur de 500-600, dupa cum spune trafic.ro. La nivel de functie (administrator), tot ce am putut face a fost sa moderez, respectiv administrez, forumul intreg si sa adaug stiri/articole pe website. In rest (adaugarea modurilor, imaginilor in galerie) am putut face si fara a avea acea functie. A fost o perioada cand ma informam in fiecare zi despre noutatile GTA-ului (adica doar gta 5), asa ca postam cam 2 stiri pe prima pagina a site-ului. In rest, adunam moduri de oriunde si le postam si aici pe site. Cu toate astea am putut readuce comunitatea la 1.500 - 1.800 vizitatori unici pe zi, insa nici unul activ.

Mereu mi-a placut ideea de administrare, de a aduce ceva nou, insa nu stiu daca este o idee buna sa investesc timp si creativitate in niste jocuri aproximativ moarte, doar GTA 5 ce mai traieste acum.

Orice idee este bine venita.
Smart Codes - Coming Soon!
Vlad
Administrator
Administrator

Seria GTA preferată: GTA San Andreas
Text personal: Pawn Scripter & Mapper

Postby ElectroX1200 » Sat Dec 30, 2017 12:23 am

Chase wrote:Salut ElectroX!

Pe vremea cand erau 7 mii de vizitatori unici in fiecare zi aici pe comunitate, GTA-ul era unul dintre cele mai jucate jocuri. Vremurile s-au mai schimbat, au aparut mai multe jocuri noi, lumea a fost atrasa si de altceva.
Seriile GTA s-au cam invechit, lumea s-a plictisit, este interesata si de altceva.

Hit are alte treburi, alte planuri, nu mai are timp sa dezvolte comunitatea asta, motiv pentru care l-am contactat si i-am propus sa ma ocup eu cat se poate de comunitate. In acel moment, vizitatorii unici pe zi erau in jur de 500-600, dupa cum spune trafic.ro. La nivel de functie (administrator), tot ce am putut face a fost sa moderez, respectiv administrez, forumul intreg si sa adaug stiri/articole pe website. In rest (adaugarea modurilor, imaginilor in galerie) am putut face si fara a avea acea functie. A fost o perioada cand ma informam in fiecare zi despre noutatile GTA-ului (adica doar gta 5), asa ca postam cam 2 stiri pe prima pagina a site-ului. In rest, adunam moduri de oriunde si le postam si aici pe site. Cu toate astea am putut readuce comunitatea la 1.500 - 1.800 vizitatori unici pe zi, insa nici unul activ.

Mereu mi-a placut ideea de administrare, de a aduce ceva nou, insa nu stiu daca este o idee buna sa investesc timp si creativitate in niste jocuri aproximativ moarte, doar GTA 5 ce mai traieste acum.

Orice idee este bine venita.

Si atunci care mai este scopul acestui site?.. Sincer acum..
ElectroX1200
Gang Leader
Gang Leader

Seria GTA preferată: GTA V
Text personal: 17yo, 1.72, GL.

Postby Vlad » Sat Dec 30, 2017 2:50 pm

Oricine este liber sa-si posteze propriile moduri sau poze in galeria publica, iar restul vizitatorilor sa descarce/vizualizeze continutul actual. Nu te opreste nimeni sa postezi moduri sau sa imi trimiti pe privat stiri noi despre seriile GTA, pentru a le posta pe site.
Smart Codes - Coming Soon!
Vlad
Administrator
Administrator

Seria GTA preferată: GTA San Andreas
Text personal: Pawn Scripter & Mapper

Return to Arhivă